Ogłoszony został nabór na nową odsłonę Programu Staży Studenckich. Do 18 lutego br. trwa możliwość przyjmowania zgłoszeń od zainteresowanych osób. Dla kandydatów dostępne jest aż 90 miejsc. Przewidziany czas trwania stażu wynosi cztery miesiące.

Staże będą odbywać się w okresie od kwietnia do końca lipca. Program jest skierowany do studentów drugiego stopnia, bez względu na tryb studiów (dzienny, zaoczny, wieczorowy lub eksternistyczny), jak również do studentów uczelni prywatnych i państwowych, którzy są na jednolitych studiach magisterskich czy I stopnia, począwszy od czwartego semestru. Aplikujący na stanowiska stażystów powinni być studentami kierunków zgodnych z profilem danego biura lub wydziału. Więcej informacji o oczekiwaniach wobec kandydatów oraz ich potencjalnych zadaniach można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Obecna edycja Programu Staży Studenckich to pełnopłatne, czteromiesięczne staże. Osobom, które przejdą pozytywnie przez proces rekrutacyjny, oferowane jest wynagrodzenie w wysokości 6 672 zł brutto za cały czas trwania stażu.

Chętni do udziału w programie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online. Tam również można znaleźć więcej szczegółów dotyczących programu. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 18 lutego, a w jednym formularzu można podać chęć aplikacji do maksymalnie 5 miejsc.

Planowane rozmowy kwalifikacyjne z wyselekcjonowanymi kandydatami (dla każdego wydziału, biura czy jednostki osobno) odbędą się w lutym i marcu. Ze względu na sytuację epidemiczną, wszystkie rozmowy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą platformy Zoom.

Program Staży Studenckich prowadzony przez Urząd Miasta Poznania jest realizowany od 2003 roku. Cieszy się on dużym uznaniem i popularnością, co potwierdza fakt nabycia ponad 37,5 tysięcy zgłoszeń na 69 dotychczasowych edycji tego programu. Z tej liczby, na staż przyjęto około 5 tysięcy studentów.

Udział w programie to nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia, które mogą okazać się niezbędne na rynku pracy, ale też wykorzystanie w praktyce wiedzy nabytej podczas studiów. Wieloletnie doświadczenia pokazują, że program przynosi korzyści dla obu stron – świadczy o tym fakt, że w ciągu kilkunastu lat działania programu, około 1000 osób po jego zakończeniu zostało zatrudnionych w urzędzie.